تجویز ماست محلی توسط روانشناسان برای بیمارانی که افسردگی دارند

ماست غذایی حاصل از تخمیر شیر است که توسط باکتری های متعلق به جنس لاکتوباسیلوس یا استرپتوکوک انجام می شود.

ماست محلی و انواع مختلف ماست ها که به دومین گروه اصلی غذاها تعلق دارد، به دلیل دریافت کالری متوسط ​​و کم ، محتوای پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا و وجود غیر قابل اغماض ویتامین B2 ، ویتامین A و مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر برجسته است.

به عنوان مشتق شیر، ماست حاوی لاکتوز است. با این حال، مقادیر فعلی این قند دی ساکاریدها به طور قطعی نسبت به محصول اولیه پایین تر هستند که باعث می شود ماست حتی برای کسانی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند قابل تحمل باشد.

ماست یک محصول غذایی است که به راحتی حتی در خانه تهیه می شود.

ماست چیست؟

ماست یک فرآورده غذایی است که از تخمیر شیر توسط برخی از باکتری های متعلق به جنس لاکتوباسیلوس و استرپتوکوک به دست می آید.

ماست به عنوان مشتق شیر، یک محصول لبنی است . در میان محصولات لبنی ، شاید این ماده غذایی است که بیشتر به شیر اصلی شباهت دارد.

لطفا توجه داشته باشید: اگرچه به آنها ماست می گویند، اما ماست های به اصطلاح گیاهی مانند ماست سویا را نمی توان چنین در نظر گرفت.

خصوصیات عمومی ماست:

ماست همراه با شیر، شیر تخمیر شده، پنیر و ریکوتا در گروه دوم مواد غذایی به‌عنوان منبع تغذیه‌ای پروتئین‌هایی با ارزش بیولوژیکی بالا ، ویتامین‌ها و مواد معدنی خاص قرار می‌گیرد.

ماست محلی دارای بافتی مخملی و طعم ترش معمولی است.

به گفته کارشناسان تغذیه، در صورت عدم مصرف شیر که دوز روزانه آن نباید بیش از 200 میلی لیتر در روز باشد، می توان ماست را در یک رژیم غذایی متعادل در وعده های 125-150 گرمی نه بیشتر از 3 بار در روز گنجاند.

از طرف دیگر در صورت مصرف شیر، لازم است میزان مصرف آن به 1-2 وعده در روز کاهش یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.