تولید گل آپارتمانی خاردار مرجان

نگه داری گل در فضای آپارتمان می تواند در ایجاد محیطی شاد و زیبا نقش موثری داشته باشد. از انواع گل های آپارتمانی می توان به گل مرجان اشاره کرده این نوع گل محمدی فله یکی از گیاهان زینتی آپارتمانی به شمار می رود و شباهت های زیادی به کاکتوس دارد.

گل های این گیاه به رنگ های قرمز، صورتی، زرد و کرم هستند و از زیبایی بسیار زیادی برخوردارند. تولید گل آپارتمانی خاردار مرجان توسط پرورش دهنده این نوع گل انجام می شود که می تواند نیاز علاقه مندان به این نوع گل را در داخل کشور به خوبی تامین نمایند؛ علاوه بر این امکان ارسال به سراسر ایران توسط این تولید کننده وجود دارد.

تولید گل آپارتمانی خاردار مرجان

پرورش گل آپارتمانی مرجان خاردار

پرورش گل آپارتمانی مرجان خاردار

مرجان خاردار یکی از زیباترین گل محمدی خشک شده ۱۴۰۱ های آپارتمانی است که مقاومت بسیار بالایی به شرایط سخت محیطی دارد و برای مکان هایی که فرصت کمتری برای رسیدگی به گل وجود دارد می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

برای پرورش مناسب این گل باید مجموعه ای از شرایط را رعیت نمود که برخی از آنها به طور خلاصه عبارتند از:

خاک : خاک مورد استفاده برای این گل باید از زه کشی مناسبی برخوردار باشد و ترکیبی از خاک برگ، شن و خاک باغچه می باشد.

آبیاری : این گیاه نسبت به کم آبی بسیار مقاوم است و در فاصله بین دو آبیاری باید عمق 3 تا 5 سانتی متری خاک خشک باشد. در فصول گرم می توان هر هفته یک بار اقدام به آبیاری این گیاه کرد و در فصول سرد سال این مقدار به دو هفته یک بار می رسد.

دمای مناسب : گیاه مرجان خاردار از جمله گیاهان گرما دوست به شمار می آید. این گیاه تا دمای 4 درجه سانتی گراد را تحمل می کند اما بهترین دما برای این گیاه فاصله دمایی 24 تا 32 درجه سانتی گراد می باشد ضمن این که وقتی دما به پایین تر از 10 درجه سانتی گراد برسد برگ های این گل  کم کم می ریزند.

نور خورشید : برای پرورش این گل روزانه باید حداقل 6 ساعت آن را در مجاورت تابش مستقیم نور خورشید قرار داد به همین خاطر بهتر است در محیط های آفتاب گیر مانند بالکن یا پنجره جنوبی قرار داده شود.

هرس : بعد از چند سال پرورش این گل باید شاخه های خشکیده آن را هرس نمود تا بهتر رشد کند.

نرخ گل آپارتمانی مرجان خاردار

نرخ گل آپارتمانی مرجان خاردار

تولید گل خاردار آپارتمانی به تعداد زیادی توسط تولید کننده آن انجام می شود به گونه ای که هر مقدار از نیاز بازار را به خوبی می تواند تامین کند. نرخ گل مرجان خاردار با توجه به میزان عرضه و تقاضای آن در بازار بسیار متغیر است و در صورتی صادرات آن به کشورهای دیگر انجام شود طبیعتا نرخ آن در داخل کشور با افزایش مواجه می شود.

نرخ این گل رابطه مستقیمی با میزان رشد این گل و زیبایی و شادابی آن دارد همچنین نوع گلدانی که برای گل مورد استفاده قرار گرفته است می تواند بر قیمت این نوع گل تاثیرگذار باشد.

برای آگاهی بیشتر از نرخ این گل می توانید با تولید کننده آن ارتباط برقرار کنید و از نرخ این گل زیبای آپارتمانی اطلاع حاصل نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.