تک ورق دفتر 80 برگ نهال که میلیون ها تومان ارزش داشت

کاغذ در چین اختراع شد. سرانجام راه خود را از جاده ابریشم عبور داد و سواد، ادبیات و عشق به کتاب و یادگیری را در سراسر جهان به ارمغان آورد. منشا دقیق اولین دفتر های مارپیچ ناشناخته است، اما کارشناسان بر این باورند که آنها در سال 1924 اختراع شدند.

در حال حاضر انواع دفترهای مختلف مانند دفتر 80 برگ نهال و دیگر مدل ها و برندهای نام آشنا در کتاب فروشی ها وجود دارند که به آسانی قابل دسترسی می باشد.

اعتبار به ادوارد پودوسک، مخترع انگلیسی که حق ثبت اختراع برای سایر لوازم مدرسه مانند کلاسورهای حلقه و کاغذ قابل بازیافت نیز دارد، می رسد.

چه کسی اولین دفترچه یادداشت مارپیچی را اختراع کرد؟

راحتی چسباندن کاغذ به یکدیگر در دیگر مخترعان و شرکت‌های لوازم التحریر از بین نرفته است. مدت کوتاهی پس از شروع اولین دفتر مارپیچ، مید نوت بوک ترکیب بندی را معرفی کرد و Moleskine در ایتالیا ساخته شد.

به خاطر داشته باشید که حتی انواع غیررسمی نگهداری سوابق دارای وضعیت قانونی هستند. هر پروژه رسمی که سرمایه گذاری می شود باید با یک فرآیند ثبت سوابق همراه باشد.

این ثبت سوابق اساس هر تلاشی است که باید انجام دهید تا نشان دهید که کار را مطابق با استانداردهای پذیرفته شده رشته خود و به روشی که در ابتدا دنبال آن بوده اید انجام داده اید.

دفتر های آزمایشگاهی شکلی خاص و قانونی برای یادداشت‌برداری هستند. یک دفترچه آزمایشگاهی باید صحافی و شماره گذاری شده باشد و فقط در یک طرف هر برگه بنویسید.

دفترچه یادداشت باید دارای یک برچسب روی جلد باشد و باید جزئیات پروژه تاریخ، پرسنل، آدرس و مشخصات پروژه را در صفحه اول با جزئیات بیشتری شرح دهد.

پس از تکمیل دفترچه یادداشت ممکن است چند صفحه خالی بماند تا فهرست مطالب وارد شود. هر صفحه باید دارای تاریخ و پاراف باشد.

مواردی که معمولاً در دفترها ثبت می‌شوند شامل یادداشت‌های جلسه، یادداشت‌های تجربی، نقشه‌ها، جدول‌های زمانی، مراجع، فرمول‌ها، جداول داده‌ها، قرائت‌های تجهیزات، مواد مورد استفاده درجه‌ها، فروشندگان، غلظت‌ها هستند.

به طور خلاصه، هر موردی را با جزئیات کافی بگنجانید تا در زمانی که در حال نوشتن روایتی از کاری که انجام داده اید مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.