جیوه قاتل خاموش یک زوج شد

جیوه سیاه بدلیل کاربردهای فراوانی که دارد دارای قیمت بالایی می باشد. جیوه (Hg) هشتادمین عنصر جدول تناوبی است که به عنوان فلز طبقه بندی می شود و در دمای اتاق مایع است. وجود آن هزاران سال است که در قبرهای 3500 ساله مصری پیدا شده است.

جیوه (Hg) هشتادمین عنصر جدول تناوبی است که به عنوان فلز طبقه بندی می شود و در دمای اتاق مایع است. وجود آن هزاران سال است که در قبرهای 3500 ساله مصری پیدا شده است. قیمت جیوه قرمز 20 در 20 در بازار موجود و قابل عرضه می باشد.

جیوه یک عنصر سمی است که می تواند از طریق زخم های باز، استنشاق یا بلع وارد بدن شود. در بدن تجمع می یابد و می تواند برای اندام های داخلی مضر باشد و احتمالاً باعث مرگ شود. به طور معمول در طبیعت به صورت رایگان یافت نمی شود، حداقل در سطوح آنقدر مضر که به انسان آسیب برساند.

قیمت جیوه 100 گرمی در بازار اخیرا کاهش یافته و متقاضیان می توانند هر چثدر نیاز دارند آن را تهیه نمایند. جیوه آلاینده‌ای است که توسط انسان به روش‌های مختلف منتشر می‌شود، با این حال، انسان بین 50 تا 90 درصد جیوه موجود در محیط را سهیم می‌کند.
برای مطالعه بیشتر در مورد جیوه به عنوان یک آلاینده و اثرات آن بر محیط زیست به مرکوری (آلاینده جیوه در بسیاری از ابزارهای علمی مانند دماسنج و فشارسنج استفاده می شود.

به دلیل هدایت الکتریکی آن برای ساخت کلیدهای بی صدا استفاده می شود، در حالی که شکل بخار آن باعث می شود در چراغ های خیابان و لامپ های فلورسنت مفید باشد. با این حال، بسیاری از این کاربردها به دلیل خواص سمی فوق الذکر جیوه در حال حذف شدن هستند. قیمت جیوه در تلویزیون قدیمی به علت قدیمی بودن و عدم کارایی قیمت بسیار پایین تری در برابر سایر مدل ها دارد.

جیوه با سایر فلزات مانند طلا، نقره، روی و کادمیوم که به نام آمالگوم شناخته می شوند، آلیاژهایی تشکیل می دهد. آمالگوم ها در استخراج طلا از سنگ معدن، در پر کردن دندان با نقره و افزایش طول عمر باتری های روی و کادمیوم مفید هستند. رایج ترین استفاده در حال حاضر به عنوان کاتالیزور در صنایع شیمیایی است.

  • منابع:
  1. Mercury (element)

  • تبلیغات:
  1. قیمت یک کفش باعث ایست قلبی مردی شد!
  2. پیدا شدن کفش مربوط به دوران روم باستان!
  3. تصاویر اولین پنجره های در طول تاریخ
  4. مردی که خانم ها را با دعوت به قهوه گول می زند و می کشد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.