خوراک بادمجان شیرین غذای برتر یک رستوران شد

غذایی با صرفه در بسته‌بندی ایده آل با طعم فوق العاده خوراک بادمجان شیرین است که برای علاقه مندان به این نوع از خوراک با بهترین کیفیت آماده و عرضه شده است.

از خانواده گل شب‌زیان Solanaceae است. Solanum melongena در سراسر جهان به دلیل میوه خوراکی خود رشد می کند.

معمولاً بنفش، میوه اسفنجی و جاذب است که در چندین غذا استفاده می شود. به طور معمول به عنوان یک سبزی در پخت و پز استفاده می شود، از نظر گیاه شناسی یک توت است.

به عنوان عضوی از جنس Solanum، مربوط به گوجه فرنگی، فلفل چیلی و سیب زمینی است، اگرچه آنها از دنیای جدید هستند در حالی که بادمجان از دنیای قدیم است.

مانند گوجه فرنگی، پوست و دانه آن قابل خوردن است، اما مانند سیب زمینی، معمولا به صورت پخته مصرف می شود.

بادمجان از نظر تغذیه ای درشت مغذی و ریز مغذی کمی دارداما توانایی میوه برای جذب روغن و طعم در گوشت خود از طریق پخت و پز، استفاده از آن را در هنرهای آشپزی گسترش می دهد.

بادمجان

این گیاه در اصل از گونه‌های شب بو وحشی خار یا سیب تلخ،  اهلی شده بود، احتمالاً با دو اهلی‌سازی مستقل: یکی در جنوب آسیا و دیگری در آسیای شرقی.

در سال 2018، چین و هند روی هم 87 درصد از تولید جهانی بادمجان را به خود اختصاص دادند.

بادمجان یک گیاه چند ساله ظریف و گرمسیری است که اغلب به صورت یکساله نرم یا نیمه مقاوم در آب و هوای معتدل کشت می شود . ساقه اغلب خاردار است. گل‌ها به رنگ سفید تا ارغوانی، با تاج پنج‌لوبی و برچه‌های زرد هستند.

برخی از ارقام رایج میوه ای تخم مرغی شکل، براق و بنفش با گوشت سفید و بافت اسفنجی و «گوشتی» دارند. برخی از ارقام دیگر سفید و شکل بلندتری دارند.

هنگامی که میوه باز می شود (اکسیداسیون) سطح بریده شده گوشت به سرعت قهوه ای می شود .

بادمجان 40 تا 150 سانتی‌متر رشد می‌کند، با برگ‌های بزرگ و درشت لبه‌ای به طول 10 تا 20 سانتی‌متر و 5 تا 10 سانتی‌متر پهن است.

انواع نیمه وحشی می توانند بسیار بزرگتر، تا 225 سانتی متر، با برگ های بزرگ بیش از 30 سانتی متر طول و 15 سانتی متر عرض رشد کنند.

در گیاهان وحشی، میوه کمتر از 3 سانتی متر است یا بیشتر برای انواع بلند و باریک یا ارغوانی بزرگ که در غرب رایج است امکان پذیر است.

این میوه که از نظر گیاه شناسی به عنوان یک توت طبقه بندی می شود، حاوی دانه های کوچک، نرم و خوراکی متعددی است که طعم تلخی دارند، زیرا حاوی آلکالوئیدهای نیکوتینوئیدی هستند، مانند تنباکوی مربوطه.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.