زنی که با چرخ خیاطی اسباب بازی قدیمی زندگی اش را می چرخاند

اکثر مورخان معتقدند که اولین تولید تجاری در آلمان در قرن پانزدهم آغاز شد. شهر نورنبرگ آلمان در زمینه تولید به ویژه در تولید عروسک تخصص داشت.

بازی‌های معمولی آلمانی شامل چرخ خیاطی اسباب بازی قدیمی، جغجغه و اسباب‌بازی‌های چرخدار برای کودکان کوچکتر بود. حتی بازی های موسیقی مانند fl ماشین ها رایج بود.

نوجوانان با تاپ‌ها معمولاً بزرگ و چوبی یا گلی یا با حلقه‌های بزرگ مانند هولاهوپ بازی می‌کردند.

سربازان اسباب‌بازی، اسب‌های گهواره‌ای و سایر اسباب‌بازی‌های الهام‌گرفته از ارتش، مانند شمشیرها و سپرهای چوبی، برای تربیت شوالیه‌های مشتاق استفاده می‌شدند.

عروسک هایی با لباس های گران قیمت اغلب توسط حاکمان به عنوان هدیه برای سایر زنان از تبار سلطنتی استفاده می شد. از سوی دیگر، عروسک های پارچه ای در میان مردم عادی رایج بود.

در دنیای مدرن، مفهوم اسباب‌بازی دستخوش یک سری تغییرات شده است، مانند تولید صنعتی انبوه، استفاده از فن‌آوری‌های پیچیده و روش‌های طراحی، تولد مقررات خاص ایمنی محور به عنوان مثال EN 71، اجرای حق چاپ، و به زودی.

در این زمینه جدید، حتی اسباب‌بازی‌ها نیز در معرض پدیده‌های تکامل سریع در طول زمان و تحمیل مدهای موقتی هستند: برخی از انواع اسباب‌بازی‌ها چند سالی است که در بازار هستند، و برخی دیگر تنها چند ماه است.

از این منظر، اسباب بازی ها را گاهی می توان به عنوان پدیده های عرف در نظر گرفت که بازتاب دهنده و در عین حال به تعریف فرهنگ و آداب و رسوم یک دوره تاریخی خاص کمک می کند.

با این حال، برخی از دسته‌های اسباب‌بازی به نظر می‌رسد که «همیشه مد هستند» و احتمالاً بخشی از پس‌زمینه فرهنگی مشترک بین جمعیت‌های مختلف و غریزی انسان را تشکیل می‌دهند.

این امر هم در مورد اسباب‌بازی‌هایی که منشأ آنها در تاریخ گم شده است، مانند عروسک‌ها و سربازان اسباب‌بازی، و هم برای اسباب‌بازی‌هایی که منشأ جدیدتری دارند، مانند ماشین‌های اسباب‌بازی صدق می‌کند.

اما حتی در این مورد تقریباً همیشه می توان یک تکامل یا حداقل تاریخچه ای از ویژگی های خاص آنها را شناسایی کرد مثلاً در انتخاب مواد.

برای مثال، اگر قدمت یویو به دوران باستان برمی‌گردد، یویوهای درخشان در اواخر دهه‌های 1970 و 1980 به یک پدیده بسیار محبوب تبدیل شدند که با توسعه فناوری پشتیبانی می‌شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.