زیتون ایرانی سنگ کلیه مهران غفوریان را درمان کرد

زیتون از میوه‌های مدیترانه‌ای است و کشت زیتون ایرانی به دو هزار سال پیش می رسد و در آب و هوای مدیترانه‌ای رشد می کند، بیشتر شهرهای شمالی ایران زیتون را کشت می کنند.

آیا زیتون شما را چاق می کند؟ برعکس، آنها می توانند به حفظ خط کمک کنند علیرغم محتوای چربی که می تواند ترسناک باشد ( 16.5 گرم چربی برای 100 گرم میوه)، زیتون می تواند به حفظ خط کمک کند.

در واقع، زیتون عمدتا حاوی امگا 9 است و امگا 3 کمی دارد. با این حال، اینها اسیدهای چرب تک غیراشباع هستند که به طور کلی با کاهش چربی شکمی و احساس سیری سریع‌تر همراه هستند.

امتیاز: زیتون باعث افزایش تولید گلوتاتیون در خون می شود. یک پروتئین ضروری برای تولید انرژی و در نتیجه برای ورزش. ایده آل برای انجام یک رژیم لاغری.

فواید این میوه بر سلامت قلب و عروق اسیدهای چرب تک غیراشباع موجود در زیتون همچنین به افزایش کلسترول خوب در خون و افزایش حساسیت بهتر به انسولین کمک می کند و همچنین خطر بیماری های قلبی عروقی و فشار خون را کاهش می دهد.

زیتون

سوال کاربران اینترنتی: آیا زیتون برای کبد مفید است؟ زیتون نقش مهمی در هضم غذا دارد. در واقع نرم کننده و ملین بودن آن باعث تحریک فعالیت کیسه صفرا و کبد می شود و در نتیجه باعث عبور توپ در روده می شود. بنابراین برای افرادی که از نارسایی کبدی رنج می برند متحد است.

فواید روغن زیتون برای پوست روغن زیتون را می توان به دلیل خواص مرطوب کنندگی، ضد پیری و ضد باکتری آن در لوازم آرایشی استفاده کرد.

می توان از آن به عنوان پاک کننده آرایش (با آبکشی) و یا به عنوان مرطوب کننده بعد از حمام استفاده کرد. اما مراقب باشید که از آن کم استفاده کنید، زیرا بسیار روغنی است و یک روغن زیتون ارگانیک انتخاب کنید.

به جای زیتون های کنسرو شده توسط تولیدکنندگان در مقیاس بزرگ که احتمالاً حاوی آفت کش ها هستند ، از محصولات ارگانیک که توسط کشاورزان محلی رشد می کنند ، استفاده کنید.

زیتون یکی از قدیمی ترین میوه های کشت شده در جهان است. میوه های درخت زیتون، آنها برای اولین بار در کرت ظاهر شدند، قبل از نقل مکان به مصر، فلسطین و آسیای صغیر.

امروزه 97.11 درصد از تولید روغن زیتون از حوزه دریای مدیترانه که کشورهای تولیدکننده سنتی در آن واقع شده اند انجام می شود. اسپانیا، یونان و ایتالیا پیشتازان این فرهنگ هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.