سرامیک پرسلان پارس را دو زوج جوان با یکدیگر طراحی کردند

اولین نکته در خرید کیفیت سرامیک است، باید دارای یک کیفیت بسیار عالی و جنس با دوام باشد، سرامیک پرسلان پارس بهترین کیفیت را دارد و جز برترین و قدیمی ترین برند های موجود در بازار است و باید به گونه ای باشد که بتوانید مدت زیادی بدون اینکه کیفیت خود را از دست دهد استفاده کنید.

اثر پیزوالکتریک عموماً در موادی که دارای پیرالکتریک هستند قوی‌تر است و همه مواد پیرو الکتریک نیز پیزوالکتریک هستند. این مواد را می توان برای تبدیل بین انرژی حرارتی، مکانیکی یا الکتریکی استفاده کرد.

به عنوان مثال، پس از سنتز در یک کوره، یک کریستال پیروالکتریکی که اجازه داده می شود تا بدون تنش سرد شود، به طور کلی یک بار ساکن هزاران ولت ایجاد می کند.

چنین موادی در حسگرهای حرکتی استفاده می‌شوند ، جایی که افزایش جزئی دما از یک جسم گرم که وارد اتاق می‌شود برای تولید یک ولتاژ قابل اندازه‌گیری در کریستال کافی است.

به نوبه خود، pyroelectricity در موادی که همچنین اثر فروالکتریک را نشان می‌دهند، به‌شدت دیده می‌شود، که در آن یک دوقطبی الکتریکی پایدار می‌تواند با اعمال میدان الکترواستاتیک جهت یا معکوس شود. پیرو الکتریسیته نیز پیامد ضروری فروالکتریکی است.

سرامیک

این می تواند برای ذخیره اطلاعات در خازن های فروالکتریک ، عناصر RAM فروالکتریک استفاده شود.

رایج ترین این مواد عبارتند از تیتانات زیرکونات سرب و تیتانات باریم . جدای از کاربردهایی که در بالا ذکر شد، پاسخ پیزوالکتریک قوی آنها در طراحی بلندگوهای فرکانس بالا، مبدل‌ها برای سونار، و محرک‌ها برای نیروی اتمی و میکروسکوپ‌های تونلی روبشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

افزایش دما می تواند باعث شود که مرزهای دانه به طور ناگهانی در برخی از مواد سرامیکی نیمه رسانا، عمدتاً مخلوطی از تیتانات های فلزات سنگین، عایق شوند.

دمای انتقال بحرانی را می توان در محدوده وسیعی با تغییرات در شیمی تنظیم کرد. در چنین موادی، جریان از ماده عبور می کند تا زمانی که گرمایش ژول آن را به دمای انتقال برساند، در این نقطه مدار قطع می شود و جریان جریان قطع می شود.

چنین سرامیک هایی به عنوان عناصر گرمایشی خودکنترل، به عنوان مثال، در مدارهای یخ زدایی شیشه عقب خودروها استفاده می شود.

در دمای انتقال، پاسخ دی الکتریک ماده از نظر تئوری بی نهایت می شود. در حالی که فقدان کنترل دما هرگونه استفاده عملی از مواد را در نزدیکی دمای بحرانی آن رد می کند، اثر دی الکتریک حتی در دماهای بسیار بالاتر نیز بسیار قوی باقی می ماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.