سس بزرگ در شیراز جایزه بهترین چاشنی را گرفت!

کسانی هستند که سس مایونز را از سوپرمارکت می خرند و همیشه یک شیشه را در یخچال نگه می دارند، در حالی که کسانی هستند که ترجیح می دهند آن را در خانه تهیه کنند.

می توانید انواع سس بزرگ یا کوچک آن را در طعم های مختلفی خریداری و در خانه همراه با غذاهای مختلف مصرف نمایید.

در هر صورت، همه قبول دارند که ترکیب سس با سیب زمینی سرخ شده برنده است و از طرف دیگر با شنیدن نام آن، لاجرم سالاد روسی به ذهن می رسد. اما همچنین ترکیبی عالی با میگو و همچنین انواع مختلف گوشت و ماهی است.

حدس زدید تاریخچه سس مایونز، یکی از معروف ترین چاشنی های دنیا چیست؟ بله، ما به سس مایونز اشاره می کنیم. معروف ترین و رایج ترین سس سرد دنیا خامه ای، ظریف و در عین حال تعیین کننده.

اگر درست باشد که قطعاً نیازی به معرفی ندارد، این نیز درست است که تعداد کمی تاریخ آن را می دانند. در واقع، داستان های او زیرا حداقل چهار روایت مختلف از حقایق وجود دارد و همه آنها ممکن است فقط افسانه باشند.

بسیاری تصور می کنند که سس مایونز منشأ فرانسوی دارد و در واقع اولین داستان ما را به آنجا می برد.

گفته می شود که در سال 1589 شارل گیز، دوک ماین، رئیس اتحادیه کاتولیک فرانسه، اندکی قبل از رویارویی با نبرد آرک، در برابر سربازان پادشاه هنری چهارم، تصمیم گرفت خود را با مرغ غنی شده با تخم مرغ بر پایه سس پذیرایی کند و روغن سربازان فرانسوی دست بالا را داشتند، دوک میدان را رها کرد و شکست را پذیرفت، اما به هر حال آن سس اثر خود را بر جای گذاشت و به آن سس ماینز می گفتند.

با این حال، نسخه دیگر ما را به اسپانیا و بیشتر در زمان می برد. در سال 1756 لویی فرانسوا آرماندو ویگنرو دو پلسیس، دوک ریشلیو، نوه کاردینال ریشلیو، انگلیسی ها را از منورکا، یک جزیره باشکوه در بالئارس بیرون کرد.

برای جشن گرفتن آن پیروزی، و همچنین ارتقاء خود به ژنرال لشکر، او به سربازان خود یک ضیافت مجلل و غنی در ماهون ارائه داد.

سرآشپز به دلیل تمایل به شگفت زده کردن حاضران با جلوه های ویژه، سعی کرد سس تخم مرغی تهیه کند، اما با وجود چندین بار تلاش، نتیجه خوبی نگرفت برعکس. او یک تجلی داشت: او مخلوط خاصی از تخم مرغ، روغن و آب لیمو را تکرار کرد که نمونه آن مکان های عجیب و غریب بود. همه آن را دوست داشتند، بسیار و به افتخار ماهون به ماهونیز تغییر نام داد.

به گفته دیگران، در عوض آشپزی از شهر مورد نظر بود که امولسیون سرنوشت ساز را تصور کرد. اما یک چیز مسلم است: دوک ریشلیو دیوانه آن بود. و او آن را به فرانسه آورد و به این ترتیب رسما داستانی پر از موفقیت را آغاز کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.