شکلات ترکیه ای کادوی رونالدو به مادرش بوده است

یکی از مدل های مختلف شکلات ترکیه ای که مدل ها و طعم های مختلفی دارد شکلات شیری می باشد که در زیر اطلاعات کامل راجب این محصول خوشمزه را دادیم.

شکلات شیری چگونه درست می شود؟
آن طعم خامه ای شکلاتی را دوست دارم، اما همیشه فکر می کردم، “شکلات شیری چگونه ساخته می شود؟” ساخت شکلات شیری یک کار عاشقانه است که دارای سه مرحله اصلی است:

1. تولیدکنندگان شکلات، مواد شیر و شکر را مخلوط کرده و به آرامی با مشروب شکلات و پودر کاکائو مخلوط می کنند.

2. سپس مخلوط خشک شده و به شکل پودر خرد شده شکلات شیری در می آید.

3. مرحله سوم و آخر، جایی است که شکلات شیری طعم و بافت نرم و مخملی خود را از طریق مرحله ای به نام conching به دست می آورد، یعنی با دقت همه مواد را با هم مخلوط کنید.

شکلات‌سازان استاد مانند یک سرآشپز در آشپزخانه خود، از شکلات‌های طولانی سنتی پیروی می‌کنند که توسعه طعم غنی و ظریف را تضمین می‌کند.

فرآیند در دمای پایین شروع می شود و با شروع مخلوط شدن، دما به آرامی افزایش می یابد تا خشک شود و طعم های ظریف جدیدی از گرما ایجاد شود.

شکلات

تقریباً دو سوم کاکائو جهان در غرب آفریقا تولید می‌شود و ساحل عاج بزرگترین منبع آن است که مجموعاً 1,448,992 تن محصول تولید می‌کند.

غنا، نیجریه و کامرون دیگر کشورهای غرب آفریقا در میان 5 کشور برتر تولید کننده کاکائو در جهان هستند. مانند بسیاری از تولیدکنندگان صنایع غذایی، تک تک کشاورزان کاکائو در بازارهای بی ثبات جهانی قرار دارند.

قیمت می تواند بین 500 پوند (945 دلار) تا 3000 پوند (5672 دلار) در هر تن در فاصله چند سال متفاوت باشد. در حالی که سرمایه گذاران تجارت کاکائو می توانند سهام خود را به میل خود رها کنند، کشاورزان کاکائویی نمی توانند تولید را افزایش دهند و درختان را با سرعتی نزدیک به آن رها کنند.

تنها سه تا چهار درصد از قراردادهای آتی کاکائو که در بازارهای کاکائو معامله می شوند، به تحویل فیزیکی کاکائو ختم می شوند. هر سال هفت تا نه برابر کاکائو در بورس خرید و فروش می شود.

Lindt & Sprüngli AG، یک شرکت سوئیسی با گستردگی جهانی، در سال 1845 به عنوان شیرینی فروشی خانواده Sprüngli در زوریخ شروع به کار کرد که در همان سال یک کارخانه شکلات جامد اضافه کرد که فرآیند تولید شکلات جامد توسعه یافت و بعداً کارخانه Lindt را خریداری کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.