قیر مخلوط بشکه ای بهترین عایق برای رطوبت ساختمان شما است

برای خرید قیر مخلوط بشکه ای بهتر است ابتدا درجه نرمی آن را بسنجید تا پایین تر از درجه استاندارد یعنی 85 در سلسیوس نباشد.

همچنین باید در خرید این محصول به درجه نفوذ آن نیز توجه کنید تا مطابق با استاندارد اعلام شده یعنی حدود 25 صدم میلیمتر باشد.

در خاور دور باستان، قیر طبیعی به آرامی برای خلاص شدن از شر بخش‌های بالاتر جوشانده می‌شد و ماده‌ای گرمانرم با وزن مولکولی بالاتر باقی می‌گذاشت که وقتی روی اجسام لایه‌بندی می‌شد، پس از سرد شدن سخت می‌شد.

از این برای پوشاندن اجسامی که نیاز به ضدآب داشتند، مانند غلاف و موارد دیگر استفاده می شد. مجسمه های خدایان خانگی نیز با این نوع مواد در ژاپن و احتمالاً در چین نیز ریخته می شد.

در آمریکای شمالی، بازیابی باستان‌شناسی نشان می‌دهد که گاهی از قیر برای چسباندن نقاط پرتابه سنگی به شفت‌های چوبی استفاده می‌شده است.

در کانادا، مردم بومی از قیر تراوش شده از سواحل آتاباسکا و دیگر رودخانه‌ها برای ضدآب کردن قایق‌های پوست درخت غان استفاده می‌کردند و همچنین آن را در گلدان‌های لکه‌دار برای دفع پشه‌ها در تابستان گرم می‌کردند.

قیر

در سال 1553، پیر بلون در کار خود با عنوان مشاهدات توضیح داد که پیساسفالتو، مخلوطی از زمین و قیر، در جمهوری راگوزا ( دوبرونیک کنونی، کرواسی ) برای قیر کردن کشتی‌ها استفاده می‌شود.

در نسخه 1838 مجله مکانیک به استفاده اولیه از آسفالت در فرانسه اشاره شده است. جزوه ای به تاریخ 1621 توسط “یکی از مسیو دیرینیس” بیان می کند که او وجود (آسفالت) را به مقدار زیاد در مجاورت نوفشاتل کشف کرده است.

و پیشنهاد کرده است که از آن به طرق مختلف استفاده شود “اصولا” در ساخت انبارهای ضد هوا و در حفاظت از مسیرهای آب در شهر پاریس به وسیله طاق ها از نفوذ کثیفی و کثیفی که در آن زمان آب را غیرقابل استفاده می کرد.

او همچنین از عالی بودن این ماده برای شکل‌دهی تراس‌های همسطح و بادوام در کاخ‌ها سخن می‌گوید، «مفهوم شکل‌گیری چنین تراس‌هایی در خیابان‌ها که احتمالاً از مغز پاریسی‌های آن نسل عبور نمی‌کند».

اما این ماده به طور کلی در فرانسه تا انقلاب 1830 نادیده گرفته شد. در دهه 1830 موجی از علاقه به وجود آمد و آسفالت به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت “برای سنگفرش ها، سقف های مسطح، و پوشش مخازن، و در انگلستان، مقداری از آن برای اهداف مشابه استفاده شده بود”.

یکی از اولین کاربردها در فرانسه، تخمگذار آسفالت سیسل به مساحت 24000 یارد مربع در میدان کنکورد در سال 1835 بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.