مرد کره ایی با طالبی در شیراز کیمچی درست کرد!!

طالبی منبع غذایی حاوی آنتی اکسیدان بالا برای مبارزه با رادیکال های آزاد می باشد. همچنین به کنترل قند خون کمک می کند.

طالبی در شیراز با وجود طعم شیرین، میوه ای است که مصرف آن برای دیابتی ها بی خطر است. این به این دلیل است که محتوای آب و فیبر موجود در طالبی باعث کاهش جذب قند در بدن می شود و در نتیجه از کاهش سریع قند خون جلوگیری می کند.

یک گزارش مطالعه در چین همچنین اشاره کرد که مصرف منظم میوه می تواند خطر ابتلا به دیابت را تا 12 درصد کاهش دهد. در افراد دیابتی، این عادات سالم می تواند خطر بروز عوارض در قلب، کلیه ها و اعصاب را نیز کاهش دهد.

نه کمتر از هویج، طالبی نیز پتانسیل تغذیه چشمان شما را دارد. فواید این یک خربزه از لوتئین و زآگزانتین ناشی می شود. هر دو به عنوان کاروتنوئیدها طبقه بندی می شوند، یعنی موادی که مواد اولیه ویتامین A هستند.

لوتئین و زآگزانتین نیز آنتی اکسیدانی هستند که می توانند از بافت چشم محافظت کنند. این محافظت ممکن است خطر آسیب چشم ناشی از نور خورشید، پیری و محیط را کاهش دهد.

طالبی خواص مختلفی دارد، از تغذیه چشم، جلوگیری از کم آبی گرفته تا بهبود کیفیت خواب. برای بهره مندی از فواید آن، حتی مجبور نیستید فرآوری این میوه را به خود زحمت دهید. فقط خربزه را به عنوان میان وعده روزانه خود درست کنید.

محتوای فیبر در هر 100 گرم خربزه 0.7 گرم است. از فواید فیبر می توان به جلوگیری از تشکیل ترکیبات سرطان زا محرک های سرطان، کاهش کلسترول، تسهیل روند اجابت مزاج، کمک به کاهش وزن، کنترل قند خون اشاره کرد به طوری که در پیشگیری از دیابت مفید است.

طالبی حاوی کاروتنوئیدهای بالایی است که می تواند از سرطان پیشگیری کند و خطر ابتلا به سرطان ریه را کاهش دهد.

طالبی همچنین می تواند از دانه های سرطانی که به بدن حمله می کنند جلوگیری کرده و آنها را از بین ببرد. خربزه حاوی یک ضد انعقاد به نام آدنوزین است که می تواند از تجمع سلول های خونی که می تواند باعث سکته یا حمله قلبی شود، جلوگیری کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.