مواد خوراکی رنگی موجب شد بین دانش آموزان قوی و ضعیف درگیری رخ دهد..

شایان ذکر است که دانش‌آموزان با نمره دانش پایین‌تر در مورد ناقل FBD نسبت به دانش‌آموزان با نمره دانش بالاتر، احتمال کمتری برای مصرف غذاهای حاوی رنگ مصنوعی ممنوعه FDA و نحوه استفاده از رنگ خوراکی ژله ای داشتند.

این ممکن است به دلیل ارزیابی غیرمستقیم دانش غیر مرتبط با رنگ غذا باشد. با این حال، بین آگاهی از رنگ غذا و مصرف غذاهای ممنوعه در تجزیه و تحلیل لجستیک ارتباط معنی داری وجود نداشت. نحوه استفاده از رنگ پودری کاری آسان می باشد که در منزل هم میتوان انجام داد.

مطالعه از چین همچنین گزارش داد که نمره دانش بالا در مورد ایمنی مواد غذایی با اقدامات خوب در مورد ایمنی مواد غذایی مرتبط نیست. به طور مشابه، دست اندرکاران مواد غذایی از غنا نمی توانند شیوه های ایمنی مواد غذایی خوبی را ارائه دهند، حتی اگر دانش ایمنی غذایی بالایی داشتند.

به عنوان یک کشور در حال توسعه، برخی از مواد غذایی وارداتی به دلیل ظرفیت محدود در مناطق مرزی قاچاق می شود. علاوه بر این، شرکت های کوچک و متوسط در میانمار به دلیل فناوری ضعیف و مواد خام با کیفیت پایین به چالش کشیده شده اند. نحوه ثبت فاکتور فروش در سامانه جامع تجارت توسط بازرس مربوطه چک می شود.

بنابراین، برخی از تولیدات غذایی خانگی نمی توانند استانداردهای ایمنی مواد غذایی را به طور کامل رعایت کنند. آموزش ایمنی مواد غذایی همراه با پشتیبانی فنی باید به صنایع کوچک و تولیدات غذایی خانگی ارائه شود تا از تولید و فروش مواد غذایی ناایمن جلوگیری شود. نحوه سیم کشی باغ انگور هزینه زیادی برای فرد خواهد داشت.

خط مشی فعلی ایمنی مواد غذایی نیز باید اصلاح شود تا شامل مسئولیت‌های خاص باشد تا از تداخل وظایف جلوگیری شود. هماهنگی اقدامات ایمنی مواد غذایی بین مقامات مختلف مانند بهداشت، صنایع و مقامات محلی باید در این سیاست تقویت شود. قابل توجه است که قانون ملی غذای میانمار با رویکرد مزرعه به جدول ایمنی غذایی جامع مفهوم‌سازی شده است.

  • منابع:
  1. Consumption of foods containing prohibited artificial colors among middle-school children in Nay Pyi Taw union territory, Myanmar
  • تبلیغات:
  1. نهالی مقاوم در برابر شرایط سخت محیطی
  2. هودی که تبدیل به کالای اصلی فرد شد
  3. گیاه سبزیجات و علوفه ای از خانواده خردل
  4. پایین ترین قیمت تایل استیل در سال 98

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.