نوزاد هفت ماهه و پوشاندن یک پتوی سنگین

در سال ۲۰۱۴ در ایالات متحده، یک نوزاد هفت ماهه که برای چرت زدن در مهدکودک گذاشته شده بود، پس از پوشاندن یک پتوی سنگین که نصف وزن او بود، به طرز غم انگیزی درگذشت.

در سال ۲۰۰۸، یک پسر نه ساله در کانادا نیز پس از پیچیده شدن در یک پتو شادیلون رنگی سنگین، تقریباً به عنوان نوعی محدودیت جان خود را از دست داد.

این دو مرگ نشان می دهد که اگر نوزاد یا کودکی نتواند در صورت نیاز پتو را بردارید، چه اتفاقی می افتد.

تحقیقات زیادی در مورد آسیب پذیری نوزادان و کودکان در محیط خواب، پتو شادیلون رنگی به ویژه با توجه به راه های هوایی آنها وجود دارد. ما می دانیم که نوزادان، به ویژه، دارای راه های هوایی کوچکتر و به راحتی فشرده تر، دیواره قفسه سینه راحت تر و استقامت تنفسی کمتری نسبت به کودکان بزرگتر و بزرگسالان هستند.

نوزادان به دلیل فشار مستقیم به سینه یا روی قفسه سینه جان خود را از دست داده اند. این به این دلیل است که فشار از انبساط کامل قفسه سینه و حرکت شکم لازم برای تنفس سالم جلوگیری می کند.

تحقیقات بسیار کمی در مورد جنبه های ایمنی پتوهای وزن دار یا کیسه خواب برای نوزادان،  پتو مسافرتی پلیسه به ویژه در زمینه ایمنی خواب در نوزادان و کودکان وجود دارد.

همچنین این خطر وجود دارد که یک محصول طراحی شده بزرگسالان توسط یک کودک نوپا کنجکاو از پشت کاناپه کشیده شود.

پتو مسافرتی پلیسه ما پتوهای وزنی بیش از ۱۰ کیلو را دیده ایم که برای فروش در استرالیا تبلیغ می شوند. ضروری است که همیشه دور از دسترس نوزادان و کودکان خردسال نگهداری شوند.

  • منابع:
    1. Weighted blankets are not safe for babies
  • تبلیغات: 
  1. مصرف گوشت و ماهی دریافت ماده مغذی ضروری
  2. چند فوت و فن ساده برای شاد بودن
  3. ۲ قدم تا رسیدن به سرمایه بالای ۲ میلیارد فاصله دارید
  4. اسکندر از حصیر در ویرانی تخت جمشید استفاده نمود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.