پیاز داغ حاضری باعث نگرفتن سیمرغ پژمان جمشیدی شد

همیشه کیفیت را در خرید این نمونه پیاز داغ حاضری در ارجحیت قرار دهید تا بتوانید مواد خوراکی مورد نیاز خود را با نوع کیفی بسیار بالا سفارش دهید. برای بررسی کیفیت این مواد غذایی لازم است که به خرید بسته بندی های با دوام این محصول خوراکی آماده که بی رنگ هستند بپردازید.

پیاز گیاهی از خانواده Alliaceae است که همیشه به عنوان چاشنی غذا شناخته می شود. انواع مختلفی وجود دارد، با پیازهای کوچک یا بزرگ، کروی یا دراز که رنگ آنها از سفید مرواریدی تا قرمز بنفش متغیر است.

برگها توخالی هستند و گلهای کوچک، سفید یا صورتی، در چترهای کروی که قبل از گلدهی توسط اسپات غشایی محافظت می شوند، جمع می شوند. پیاز علاوه بر ارزش غذایی، خواص دارویی ارزشمندی نیز دارد.

این پیاز حاوی فروکتان ها، پلی ساکاریدها، فلاونوئیدها، ساپونوزیدها، استرول ها و یک اسانس معطر غنی از ترکیبات گوگردی مانند آلیسین و آلیین است.

پیاز همیشه دارای شهرت ادرارآور قوی بوده است. در یونان باستان، دیوسکوریدس پختن آن را برای دفع ادرار توصیه می کرد و پلینی آب آن را بهترین درمان برای ادم عمومی می دانست.

پیاز

پلاتین کرمونا، در قرن شانزدهم، به شیوه ای واضح نوشت که مناسب است برای باز کردن دهان رگ ها و به جریان افتادن استخوان.

نویسندگان بعدی فقط این نظرات معتبر را تایید کرده اند. در قرن گذشته پیاز در درمان پروستاتیسم توصیه می شد. این به طور قابل توجهی وضعیت بیماران را بهبود بخشید یا حداقل این امکان را فراهم کرد که آنها را به طور مطلوب برای مداخله جراحی احتمالی آماده کند.

پیاز از دیرباز به دلیل خاصیت تقویت جنسی آن شناخته شده است: اعراب برای این منظور از آن در خیساندن استفاده می کردند.

در حدود اواسط قرن بیستم، یک مطالعه اولیه توسط متخصصان قلب بریتانیایی تلاش کرد تا نشان دهد که رژیم غذایی سرشار از پیاز سرخ شده یا آب پز، با افزایش سیالیت خون، خطر ترومبوز و سکته را کاهش می دهد، حتی اگر از طرف دیگر، غذا بسیار غنی است: به طور خلاصه، رژیم غذایی ‘با پیازهای کوچک’

اثر دیورتیک اثبات شده پیاز عمدتاً به حذف کلرید سدیم مربوط می شود: بنابراین در تمام احتباس های آب و سدیم (ادم، آسیت، سیروز، پلوریت، پریکارد) مشخص می شود.

پیاز دارای یک اثر ضد عفونی غیرقابل انکار است (عصاره پیاز در استوماتیت و ناراحتی های دهان و حلق استفاده می شود)، حتی مانند یک آنتی بیوتیک واقعی رفتار می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.