چینی بهداشتی اطلس در مرز ایران و ترکیه قاچاق شده است

مجموعه چینی بهداشتی اطلس دارای لعاب صیقلی شکل هستند که جذب آب را به صفر رسانده است. چینی بهداشتی معمولاً از سرامیک های بهداشتی توالت شروع شده تا حمام و حتی سینک آشپزخانه می تواند باشد.

تاریخ سرامیک در پارینه سنگی فوقانی با اولین مجسمه های سفالی و سپس اولین سفال چینی و ژاپنی آغاز می شود. امروزه سرامیک ها چه برای مصارف خانگی، چه برای اشیاء تزئینی و چه برای مصارف صنعتی هنوز ساخته و استفاده می شوند.

از زمان پارینه سنگی فوقانی ، انسان از امکانات پلاستیکی ارائه شده توسط زمین مرطوب استفاده کرده است، به حالت خمیری یا گلی تبدیل می‌شود، شکل می‌گیرد و به سادگی در هوا یا آفتاب خشک می‌شود.

اولین جوامعی که در سواحل رودخانه‌های بزرگ تأسیس شده‌اند، در لای‌های رسوب‌شده توسط آب‌ها، ماده‌ای انعطاف‌پذیر را یافتند که کار آسانی داشت و بدون مشکل شکلی مناسب برای نگهداری دانه‌ها و حفظ استحکام کافی برای حمل بدون گسیختگی به مسافت‌های کوتاه به دست آورد. از محل ساخت.

همچنین باید خیلی زود متوجه شده باشد که زمینی که در نزدیکی آتش باقی مانده است، استحکام و سختی پیدا می کند، و مهمتر از همه ناراحتی رقیق شدن در آب را از دست می دهد. باستان‌شناسی در همه جوامع، سفال‌ها را ابتدا پخته نشده، سپس پخته شده است.

چینی

اما سفال اگر در دمای بالا پخته نشود، متخلخل باقی می ماند. بنابراین زمانی که توانستیم این زمین متخلخل را با یک لایه زجاجیه غیرقابل نفوذ بپوشانیم: یک لعاب، پیشرفت بزرگی حاصل شد.

پس از آن بود که سفال دو ویژگی سفال مدرن را نشان داد: بدنه سفال (خمیر) و لعاب آن (لاک، لعاب یا روکش). با تکمیل خمیرها و لعاب‌ها، پیشرفتی در این صنعت حاصل شد که ابتدا در مصارف خانگی و به عنوان مصالح ساختمانی (آجر) وجود داشت، سپس به انواع مصارف صنعتی گسترش یافت.

از قرن نوزدهم ، به لطف پیشرفت سرامیک، بسیاری از صنایع از آن برای قطعات ضروری استفاده کردند. ساخت و ساز، شیمی، تولید کنندگان، کشاورزی، متالورژی، ظروف شیشه ای، مواد بسیاری را از هنر سرامیک به امانت می گیرند: آجر، کاشی، کاشی، چینی بهداشتی، دستگاه های آتش نشانی، لوله های زهکشی، آجرهای نسوز، گلدان های ظروف شیشه ای و غیره.

ملاحظات تاریخی دارای ارزش قدرتمند، سرامیک را با تاریخ مردمان، مراحل مختلف تمدن و هنرها مرتبط می کند. همه آنها در یک رشته اضافی از باستان شناسی گرد هم آمده اند: سرامولوژی اگر اولین نشانه های استفاده از سرامیک در پارینه سنگی در حیطه عبادت باشد، استفاده خانگی آن (ظروف و کوزه ها) در میان سنگی یا نوسنگی ظاهر می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.