کفش کتانی دخترانه نایک هوشمند به بازار آمد

نایک، شرکت، سابقاً Blue Ribbon Sports، شرکت آمریکایی پوشاک ورزشی که مقر آن در بیورتون، اورگان است. این ورزش در سال 1964 با نام Blue Ribbon Sports توسط بیل باورمن، مربی دوومیدانی در دانشگاه اورگان و شاگرد سابقش فیل نایت، تأسیس شد.

آنها اولین فروشگاه خرده فروشی کفش کتانی دخترانه نایک و دیگر کفش های ورزشی خود را در سال 1966 افتتاح کردند و در سال 1972 کفش های برند نایک را راه اندازی کردند.

این شرکت در سال 1978 به نایک، Inc. تغییر نام داد و دو سال بعد به صورت عمومی درآمد. در اوایل قرن بیست و یکم، نایک در بیش از 170 کشور خرده‌فروشی و توزیع‌کننده داشت و لوگوی آن علامت چک منحنی به نام swoosh  در سراسر جهان شناخته شد.

از اواخر دهه 1980، نایک به طور پیوسته تجارت خود را گسترش داد و خط تولید خود را از طریق خریدهای متعدد، از جمله شرکت های کفش Cole Haan و Converse، Inc.

تولید کننده تجهیزات ورزشی Canstar Sports, Inc. بعدها بائر نامیده شد و در سال 2008 فروخته شد، و شرکت پوشاک و تجهیزات ورزشی Umbroدر سال 1996، این شرکت نایک ACG (تجهیزات همه شرایط) را ایجاد کرد که محصولاتی را برای ورزش های شدید مانند اسنوبورد و دوچرخه سواری در کوهستان به بازار عرضه می کند.

در اوایل قرن بیست و یکم، نایک شروع به فروش لوازم جانبی با فناوری ورزشی، از جمله نمایشگرهای قابل حمل ضربان قلب و قطب‌نماهای مچی در ارتفاع بالا کرد.

بخشی از موفقیت نایک مرهون تأیید ورزشکارانی مانند مایکل جردن، میا هام، راجر فدرر، و تایگر وودز است.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای NikeTown که اولین آنها در سال 1990 افتتاح شد، به این سخنگویان و دیگر سخنگویان شرکت ادای احترام می‌کنند و در عین حال طیف کاملی از محصولات نایک را به مشتریان ارائه می‌دهند.

در دهه 1990، تصویر شرکت برای مدت کوتاهی از افشاگری در مورد شرایط بد کاری در کارخانه های خارج از کشور رنج می برد.

کفش، پوشش بیرونی پا، معمولاً از چرم با کف و پاشنه سفت یا ضخیم، و به طور کلی که آن را از چکمه متمایز می کند از مچ پا بالاتر نمی رود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.