گل برای ساخت سفال قپانچی اصفهان از رودخانه تلار قائم شهر تامین می شود

اما قبل از انتخاب مصالحی که در ساخت و ساز استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم با انواع آجرها و ویژگی های آنها، مزایا و معایب آن نسبت به سایر آنالوگ ها و سایر اطلاعات مفید در مورد این موضوع آشنا شوید.

سفال قپانچی اصفهان به درستی قدیمی ترین و بادوام ترین ماده برای ساخت خانه در نظر گرفته می شود. خانه آجری یک ساختمان محکم و قابل اعتماد است که می تواند برای بیش از یک قرن ایستاده باشد.

انواع آجر و کاربرد آن:

هیچ نوع آجر جهانی برای تمام کارهای ساختمانی وجود ندارد. بنابراین، قبل از انتخاب، باید به طور کامل با شاخص های زیر آشنا شوید آجر از چه ماده ای ساخته شده است.

کدام یک برای سنگ تراشی بهتر است و کدام یک برای تکمیل. چه نوع آجری برای ساخت شومینه یا اجاق گاز.

آجر سرامیک:

چنین آجری از خاک رس ساخته شده و به دنبال آن عملیات حرارتی در دمای 1000 درجه سانتیگراد انجام می شود.

این به آجر استحکام و دوام می بخشد، بنابراین می توان از آن تقریباً در تمام طیف های ساخت و ساز استفاده کرد. شروع با ساخت پارتیشن های داخلی در آپارتمان و پایان دادن به ساختمان های چند طبقه.

آجر سرامیکی به نوبه خود به دو دسته معمولی ساختمانی و روکشی تقسیم می شود.

آجر معمولی در ساخت و ساز در تمام سازه هایی که دقت ظاهر در آنها اولویت ندارد استفاده می شود. به عنوان مثال، تخمگذار پایه، دیوارها. اگر آجر نسوز باشد، از آن در تخمگذار اجاق ها و شومینه ها استفاده می شود.

روکش فلزی بسیار گرانتر از یک آجر معمولی است، زیرا در ساخت آن از پردازش دقیق تری استفاده می شود. جهت اصلی کاربرد روکش نمای ساختمان ها است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.